Близнюкiвська районна рада

.

Переглядів: 559

Пільги та гарантії, що виникають у зв’язку з карантином

Відповідають фахівці Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

 Згідно постанови Кабінету міністрів України № 211 від 11.03.2020 (зі змінами) введено карантин з 12 березня до 11 травня 2020 року.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

- відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;

- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок, коли платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість.

Продовжено термін подачі річної декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік, а саме до 1 липня 2020 року.

Відповідно до вказаного закону, за період з 01 по 31 березня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності. Звертаємо увагу, що  квітень 2020 року виключили із пільгового періоду.

За вимогами Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня та не пізніше 20 лютого поточного року подають органу Державної податкової служби України за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 01 по 31.03.2020 року платники, які вже подали декларацію за 2020 рік, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій мають відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Якщо вказані платники податків уже подали уточнюючу податкову декларацію та уточнили податкові зобов’язання за березень-квітень 2020 року, то доведеться знову подати уточнюючу податкову декларацію не пізніше 30 квітня, а саме – додати нарахування за квітень. За такі дії не штрафуватимуть.

У свою чергу, податкові зобов’язання зі сплати плати за землю та з податку на нерухомість за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі треба сплатити до 30 червня 2020 року. В такому випадку не буде жодних штрафів та пені.

Фізична особа підприємець (ФОП) в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Якщо ФОПи  мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, такі особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації. Таким чином, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на ФОПа, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020 року.

Звільнення не поширюється на фізичних осіб – громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки новації передбачають, що звільнення стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

До 1 липня 2020 року зупинено нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну оплату / несплату житлово-комунальних послуг.

Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року за себе. Цей період включається до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Тимчасово штрафні санкції, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року:

несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

У разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. В тому числі, споживач в разі допущення такого прострочення звільняється від обов’язків сплачувати кредитодавцю неустойку (штраф, пеню) та інші платежі, сплата яких передбачена договором про споживчий кредит за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) споживачем зобов’язань за таким договором.

Куди звернутись під час карантину аби отримати детальну правову консультацію?

 Зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103

 Зателефонувати за номером телефону відділу «Близнюківське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги: (05754) 5-17-19 або 066 93 96 839

або на Skype:  live:a8b00f7c62bb5d79  з 08.00 до 17.00 год. у робочі дні, з пн. по пт.

 Написати на електронну адресу: blyzniukivske@ukr.net

Cкористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua

Прочитати правову консультацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" https://t.me/ualegalaid

 



« повернутися до списку новин