Близнюкiвська районна рада

.

Переглядів: 932

Під час засідання Консультативно-дорадчої ради посадовці селищної та сільських рад Близнюківського району навчалися та обговорювали нагальні питання життєдіяльності громад

          Членами Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування на чолі з головою районної ради Володимиром Бреусом та за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Василя Протасова, які 1 серпня провели чергове засідання, було розглянуто низку проблемних для громад району питань.

      Одне з актуальних на сьогоднішній день питань - забезпечення жіночого населення Близнюківського району своєчасною кваліфікованою акушерсько-гінекологічною пологовою допомогою. Щодо проведеної роботи та шляхів вирішення даної проблеми з боку районної державної адміністрації учасників засідання проінформувала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Близнюківської районної державної адміністрації Світлана Бондаренко. Під час обговорення даного питання очільники місцевих рад підтримали пропозицію голови районної ради Володимира Бреуса звернутися до Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації для отримання роз’яснень щодо розподілу медичної субвенції.

       Про організацію діяльності Близнюківського районного спеціалізованого комунального підприємства «Господар» в частині зберігання документів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна та видачі довідок громадянам сільських голів проінформувала в.о. директора Близнюківського районного спеціалізованого комунального підприємства «Господар» Ліна Гончарова. Наразі кожна сільська рада, яка, відповідно до чинного законодавства, є зберігачем документів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, визначається - делегувати дані повноваження БРСКП «Господар» чи здійснювати функції зберігача документів самостійно.

      Водночас на районному рівні вирішується питання щодо приміщення, в якому зберігатимуться документи технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна та документи трудового архіву.

       Про закріплення за закладами початкової та базової середньої освіти Близнюківського району території обслуговування проінформував начальник відділу освіти, молоді та спорту Близнюківської районної державної адміністрації Леонід Бондаренко, який звернув увагу на стан фінансування сільськими радами видатків на придбання паливно-мастильних матеріалів для здійснення підвозу учнів з 1 вересня 2019 року. Зазначив, що на сьогоднішній день з місцевих бюджетів виділено 331,00 тис.грн. Відділом освіти, молоді та спорту, в свою чергу, розпочато тендерну процедуру на закупівлю палива.

      Щодо можливості забезпечення функціонування маршрутів шкільних автобусів відповідно до поданих сільськими радами територій та закріплення їх за закладами освіти, Леонід Бондаренко зазначив, що на даний час діє розпорядження голови районної державної адміністрації про визначення територій обслуговування, яке розроблено з метою ведення обліку дітей шкільного віку, тому дане закріплення не пов’язано стовідсотково з маршрутами, які діють упродовж навчального року, так як ми не можемо порушувати право на вільний вибір дитиною навчального закладу. Але, якщо районною радою буде прийнято рішення про підвіз дітей відповідно до даного закріплення, то відділ освіти забезпечуватиме підвіз саме в такому порядку.

      На необхідність дотримання посадовими особами органів місцевого самоврядування вимог чинного законодавства про порядок видачі довідок громадянам та затвердження відповідних положень під час засідання наголосила керуючий справами виконавчого апарату Близнюківської районної ради Ірина  Шепеньова.

       Щодо функціонування FM-радіомовлення на території Близнюківського району сільських голів проінформував голова Близнюківської районної ради Володимир Бреус, який наголосив, що термін дії ліцензії, виданої для БРСКП «Господар» на право радіомовлення на частоті 107,5 МГц., спливає 28 серпня 2019 року. В зв’язку з браком коштів, а необхідно близько 700 тис.грн., районна рада і БРСКП «Господар» зверталися на сесію районної ради з приводу виділення коштів для облаштування студії радіомовлення з відповідним обладнання – антеною, комп’ютерами, передавачами, мікрофонами тощо. На жаль, при розгляді питання про виділення коштів, вони не були  виділені. Це досить значні кошти і для місцевих рад. Тож Близнюківське районне спеціалізоване комунальне підприємство «Господар» відмовлятиметься від ліцензії на право радіомовлення на частоті 107,5 МГц. Відповідно до листа та рішення районної ради ліцензія буде анульована.

       Підсумовуючи засідання, члени Консультативно-дорадчої ради обговорили  питання, що стосуються поточної діяльності органів місцевого самоврядування.« повернутися до списку новин