Близнюкiвська районна рада

.

Переглядів: 830

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ТА ЯК СЕБЕ СЛІД ПОВОДИТИ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Постановою КМУ №255 було внесено зміни до постанови КМУ №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS–CoV-2».

В соцмережах «небайдужі» громадяни почали поширювати не лише інформацію з офіційних джерел щодо посилення заходів в період запровадження карантину, а й інші матеріали, які не мають під собою законного обґрунтування, тобто «фейки», які заполонили мережу Інтернет з неймовірною швидкістю.

Отже, детально роз'яснюємо про основні норми щодо умов карантину.

1) Де потрібно носити захисну маску чи респіратор і що таке «громадське місце»?

Поняття «громадське місце» (далі- ГМ) врегульовано ЗУ «Про попередження та вживання тютюнових виробів…» (ст. 1) та ЗУ «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» (п. 5 ч. 3 ст. 13).

Згідно з першим Законом, ГМ – це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно , чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у т.ч. під‘їзди, підземні переходи, стадіони.

У другому Законі ГМ – це клуби, кінотеатри, стадіони.

Звертаємо увагу!!! Перелік громадських місць може бути розширено місцевою, сільською, селищною радою. Тож рекомендуємо громадянам одразу одягати маску/респіратор, як тільки Ви вийшли за поріг вашої квартири чи будинку.

2) Чи повинні магазини, банки, аптеки та інші установи забезпечувати громадян масками для індивідуального захисту?

Ні, магазини, банки, аптеки та інші установи не повинні забезпечувати відвідувачів засобами індивідуального захисту(маски, респіратори). В постанові КМУ №211 зазначено «за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно(тут акцентуємо вашу увагу – на тому, що вхід в зазначені заклади/установи відбувається за наявності у вас маски/респіратора, навіть пошитої самостійно), перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів (відстань між відвідувачами, обробка кошиків для продуктів харчування антисептичними засобами) ;

3) Можна вигулювати виключно собак чи інших домашніх тварин? Якщо я буду вигулювати домашню тварину в парку, сквері, тощо, оскільки я проживаю поряд із парком, чи можуть мене оштрафувати ?

Насамперед, під поняття «домашня тварина» підпадають «собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі» (ЗУ «Про захист тварин…»).

Дозволено вигулювати домашніх тварин біля дому, під’їзду громадянами у кількості-2 осіб та за наявності на обличчі маски/респіратора. Щодо скверів, парків та інших громадських місць- рекомендуємо утриматись від відвідування та вигулу домашніх улюбленців на період запровадження карантину, але як виняток, якщо ви все-таки проживаєте поряд із парком і інших місць для вигулу немає, то здійснювати вигул ви можете виключно 1 особою та не більше 2-разів на день.

4) Чи можна їхати на велосипеді, мопеді, мотоколесі, гідро скутері по парку та чи потрібно у такому випадку бути в масці?

У постанові КМУ № 211 про велосипеди нічого не сказано, тож сімейна прогулянка на велосипедах з дитиною теоретично можлива. За одним але — в парки, сквери і тому подібне не можна. З дитиною також не можна на дорогу. Тобто якщо хочете, можете покататись тротуарами. Також розглянемо ситуацію, що ви змушені добиратись велосипедом на роботу та з роботи додому, у такому випадку зробіть ксерокопію документів, які підтверджують ваше місце роботи та місця проживання.

5) Чи будуть отримувати штрафи люди похилого віку( саме 60-річного віку), які вийшли з будинку до магазину чи аптеки для самостійної купівлі продуктів чи ліків, або взагалі працюють, адже Кабміном озвучено саме перебування таких осіб дома, тобто самоізоляція на період оголошення карантину, тобто до 24 квітня 2020 року.

У постанові КМУ № 211 зазначено, «що особами, які потребують самоізоляції, є:

особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури» .

Якщо розглядати осіб, які досягли 60-річного віку, вони можуть відвідувати аптеки та магазини, але виключно лише ті, які знаходяться на відстані 2-км від житла, в якому вони проживають. Стосовно штрафів, особи похилого віку, можуть отримати штраф у випадку 2-разового порушення умов самоізоляції.

Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами, у тому числі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг

Також наголошуємо про заборону відвідувати спортивні та дитячі майданчики, перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус ( права, паспорт, закордонний паспорт чи військовий квиток. Документи у додатку Дія теж підходять.)

Щодо прогулянок дітей, які не досягли 14-річного віку, рекомендуємо батькам, усиновлювачам, батькам-вихователям, прийомним батькам та іншим особам, які здійснюють догляд за дітьми та повнолітнім родичам дитини забезпечувати супровід дітей та відповідно перебувати в масках/респіраторах для індивідуального захисту.

Наголошуємо, що переміщення дорослих осіб по місту, в громадських місцях, по вулицях здійснюється у кількості не більше 2-осіб, окрім випадків супроводу дітей та службової необхідності.

Будьте уважні та зберігайте спокій. За можливості – залишайтесь вдома. У випадку необхідності залишити помешкання та вийти до магазину, аптеки, тощо –обов’язково одягайте маску та беріть з собою документи, які посвідчують вашу особу.

Куди звернутись під час карантину аби отримати детальну правову консультацію?

зверніться до відділу «Близнюківське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги  за  номером телефону (05754) 5-17-19 або 066-93-96-839

з пн. по пт. з 08.00 до 17.00 год.

Напишіть на нашу електронну пошту: blyzniukivske@ukr.net.

Зателефонуйте на безкоштовний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

Прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоріть її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat

Скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави.

 « повернутися до списку новин