Близнюкiвська районна рада

.

Переглядів: 997

На черзі денній активу Близнюківщини - реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, формування адміністративно-територіального устрою

Саме цим питанням була приділена особлива увага головою Харківської обласної ради Сергієм Черновим під час круглого столу з селищним та сільськими головами, депутатами Близнюківської районної ради, який проходив 10 липня в рамках робочого візиту голови обласної ради до Близнюківщини. Разом з головою обласної ради, активну участь в роботі засідання взяли депутати Харківської обласної ради Федір Савченко, Давид Чихладзе та Максим Колінько.

«Для початку виборчого процесу парламент має ухвалити два важливих рішення» - про це заявив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час зустрічі з активом.

Звертаючись до присутніх – селищного та  сільських голів, депутатів Близнюківської районної ради, представників громадськості, Сергій Чернов зазначив, що напередодні чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року потрібно вирішити питання формування нового територіального устрою з укрупненими районами та внесення змін до Виборчого кодексу України. Обидва питання у сфері повноважень Верховної Ради України.

«Наразі є правова проблема, суть якої в тому, що Центральна виборча комісія не може оголосити вибори, допоки Верховною Радою не будуть прийняті два рішення. Перше – постанова про адміністративно-територіальний устрій. Вчора було засідання профільного парламентського Комітету, де затвердили проєкт постанови. (По Харківській області була дилема чотири чи сім районів. Нарешті зупинилися на семи).  Наступного тижня  проєкт постанови буде внесений на розгляд народних депутатів до сесійної зали. Сподіваємося, постанова буде прийнята. Це потрібно ЦВК, щоб розуміти, скільки буде районів і як організувати там роботу. Друге – зміни до Виборчого кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2020 року. У цьому дуже об’ємному документі з 1150 сторінок 650 мають відношення до виборів в органи місцевого самоврядування. Кодекс швидко готували, мабуть тому в ньому багато нестиковок. Майже тисяча зауважень щодо вдосконалення надійшло від ЦВК, народних депутатів, уряду. Перед Верховною Радою стратегічне завдання – якомога швидше переглянути документ, що визначає правила гри у виборчому процесі», – вважає голова обласної ради.

Сергій Чернов також торкнувся проблемних питань формування місцевих бюджетів в умовах карантинних обмежень. «Стратегічне завдання, що стоїть перед обласною владою, – наповнення бюджету. Заумов пандемії, найбільш провальним за надходженнями був квітень. У середньому по зведеному бюджету у нас мінус 20%. Зараз бізнес по-трошки вирівнюється. В мене були прогнози, що по півріччю ми вийдемо на нуль. На щастя, так воно й відбувається. По районах ситуація різниться, але зведений бюджет – спільна робота області – 102% виконання», – повідомивСергій Чернов.

Крім того, йшлося про особливості формування спроможних громад в різних регіонах та перспективи їх функціонування в майбутньому, роль державного фонду регіонального розвитку, правового забезпечення реформи, здійснення самоврядування на районному рівні.

Засідання продовжилося у формі діалогу. Питання щодо незадовільного стану доріг порушили депутат районної ради Олексій Дідоренко, Добровільський сільський голова Юрій Калашник. Відповідні доручення щодо вивчення та пошуку шляхів вирішення проблемних питань голова обласної ради Сергій Чернов надав заступнику директора ДП «Дороги Харківщини» Михайлу Войтенко.

Завершуючи зустріч з активом району, голова обласної ради Сергій Чернов вручив відзнаки Харківської обласної ради посадовим особам місцевого самоврядування Близнюківського району, якими зроблено вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Харківської області.

Грамотою Харківської обласної ради нагороджені Ірина Спасюк, секретар Берестівської сільської ради та Юрій Яковлєв, Самійлівський сільський голова.

Подякою голови Харківської обласної ради відзначена Людмила Маноха, Лукашівський сільський голова.

Заохочувальною відзнакою голови обласної ради – «Цінний подарунок – годинник з логотипом “Голова Харківської обласної ради”»  нагороджені Наталія Матвієнко, Софіївський сільський голова та Ірина Шепеньова, керуючий справами виконавчого апарату Близнюківської районної ради.

По завершенню зустрічі з активом району голова Харківської обласної ради Сергій Чернов разом з депутатами Харківської обласної ради, головою Близнюківської районної ради Володимиром Бреусом та головою Близнюківської районної державної адміністрації Сергієм Володченком відвідав інфраструктурні об’єкти, реконструкція яких відбувається в рамках заходів інвестиційних проєктів, розроблених виконавчим апаратом Близнюківської районної ради: «Реконструкція нежитлового приміщення банку «Україна» для розміщення дошкільного навчального закладу за адресою: вул. Комсомольська, 35 смт. Близнюки Харківської обл.» та «Реконструкція комплексу будівель комунального підприємства «Близнюківська центральна районна лікарня» за адресою: смт. Близнюки, вул.Калинова, 3».« повернутися до списку новин