Близнюкiвська районна рада

.

Переглядів: 1151

Картинки по запросу разом в майбутнє

Презентовано міні-проекти – переможці обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад "Разом у майбутнє"

      Вже п’ятий рік поспіль громади нашого району приймають активну участь в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє». Цього року на розсуд конкурсного комітету Харківської обласної ради ініціативними групами та громадськими організаціями району подано 57 міні-проектів, з яких 14 визнано переможцями. Відповідно до умов конкурсу, громадам району на реалізацію міні-проектів з обласного бюджету надійшло 865 тис. грн., що складає 50 відсотків їх загальної кошторисної вартості. Наразі всі міні-проекти реалізовано.

        Одна з перших свій міні-проект «Впровадження сучасних інформаційних технологій – перший крок до створення громадсько  активної школи» реалізувала ініціативна група села Берестова. Як ми інформували в вересневому номері газети, відтепер робочі місця вчителя та учнів в кабінеті  інформатики та інформаційно-комп'ютерних технологій Берестівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів укомплектовані 11 комп’ютерами нового покоління, обладнаними ліцензійним програмним забезпеченням відповідно до вимог навчальних програм та підключеними до мережі Інтернет.  Крім того, кабінет інформатики облаштований спеціальними шкільними меблями -  комп’ютерними столами та стільцями, пристосованими до різновікових категорій школярів – від першокласників до учнів старших класів. Загальна вартість проекту склала 121 тис.грн.

     «Здорові діти – запорука  здорової нації». Саме цей пріоритет визначила для себе громада Олексіївки, розробляючи заходи міні-проекту під такою назвою. Наразі  в котельні Олексіївської школи встановлено сучасний енергоефективний твердопаливний котел. Завдяки цьому покращено температурний режим в приміщеннях місцевої школи та дитсадочка, створені комфортні умови для перебування там вихованців, школярів та педагогів. Сподіваємося, що використані кошти, а це 196 тис. грн., невдовзі виправдають себе завдяки суттєвому зменшенню обсягу споживання паливно-енергетичних ресурсів.

     Острівщинська громада, завдяки перемозі в конкурсному відборі міні-проектів в минулому та поточному роках, другий рік поспіль здійснювала заміну вікон та дверей в приміщенні Острівщинської філії Близнюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Наразі реалізацію міні-проекту завершено, і цьогоріч приміщення школи поповнилося  ще 37 енергозберігаючими металопластиковими віконними блоками загальною вартістю 172 тис.грн. Тож зараз дійсно в Острівщинській школі реалізовано девіз проекту: «Сонечко ласкаве заглядає в клас і радіє з нами "Вікна нові в нас!».

     «З вірою в майбутнє» цього року розробляла міні-проект ініціативна  група сіл  Самійлівка, Широке, Верхньоводяне та Новоолександрівка. Завдяки ентузіазму та плідній співпраці членів ініціативної групи з керівництвом ДНЗ та сільською радою невпізнанно змінився Самійлівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок). Обличчя дитсадка засяяло новими вікнами, в приміщенні замінено вхідні та міжкімнатні двері на сучасні металопластикові. Задля безпеки дошкільнят ганок облаштований навісом та перилами. Крім того, чимало попрацювала громада і на території подвір’я дитячого закладу.  Відтепер тут – тротуарні доріжки та дерев’яні павільйони, тож навіть за несприятливої погоди вихованці дитсадка під час прогулянок матимуть змогу насолоджуватися свіжим повітрям.

     В дитячому садочку села Уплатне встановлено новий котел, який забезпечить тепло в приміщенні та заощадить бюджетні кошти завдяки його конструкційних характеристик. Реалізований проект «Тепло і затишок - здорові діти» відповідає його назві.

      Цьогоріч, як ніколи раніше, левова частка міні-проектів присвячена забезпеченню розвитку культури на селі. Ініціативні групи вирішили наповнити теплом та затишком свої осередки культури. Тож, по праву, 2017 рік  можна назвати роком початку  відродження матеріальної бази закладів культури.

                      

     В районному Будинку культури, на реалізацію заходів міні-проекту «Відродження культури Близнюків», оновлено штори в фойє, глядацькому та малому залах, встановлено сучасне звукове та світлове обладнання. Загалом на вказані потреби витрачено 131,4 тис.грн.

     Ініціативна група села Алісівки вирішила облаштувати в сільському  клубі центр культурного дозвілля. Задля цього вона, відповідно до заходів міні-проекту, придбала шість комплектів комп’ютерної техніки загальною вартістю 140 тис. грн. Відтепер місцеві школярі та молодь матимуть можливості для змістовного  відпочинку та розвитку, доросле населення покращуватиме свою комп’ютерну обізнаність.  

    Комфортні умови для відвідувачів, працівників та учасників художньої самодіяльності своїх закладів культури вирішили створити в Башилівці, Вишневому, Криштопівці, Новонадеждиному та Семенівці, впровадивши енергозберігаючі заходи. Якщо в Башилівці та Семенівці обмежилися  заміною старих вікон на сучасні металопластикові блоки, то ініціативні групи інших трьох сільських рад здійснили і реконструкцію системи опалення в сільських Будинках культури. Загальна вартість даних міні-проектів склала 625,26 тис.грн.

     Щороку активну участь в розробленні міні-проектів беруть ініціативні групи та громадські об’єднання сіл та селища Близнюківської селищної ради. Не став винятком і цей рік. З поміж усіх поданих міні-проектів Близнюківців були відібрані два міні-проекти, розроблені ОСББ будинку №7 по вул. Віри Складнєвої та ОСББ будинку №37 по вул. Ткаченка загальною вартістю 121,96 тис.грн. В рамках міні-проектів здійснено облаштування контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів на території житлових масивів по вул. В.Складнєвої та «Черемушки». Дані заходи спрямовані на покращення санітарно-екологічного стану території громади.

     

 « повернутися до списку новин